Úvod » Dielňa » Elektrické a pneum. náradie » Kompresory a príslušenstvo » Striekacie pištole » Striekacia pištoľ HVLP 750 ml KD2091
| Objem nádrže: | 750 ml | ||
Striekacia pištoľ HVLP KRAFT&DELE KD2091 je profesionálne riešenie pre tých, ktorí hľadajú rovnomerný povrch bez zábehov a mapovania. Vďaka systému High Volume Low Pressure (HVLP) pištoľ pracuje s nižším tlakom, čo výrazne znižuje množstvo farej hmly v priestore a šetrí drahý lakovací materiál.
Zariadenie je navrhnuté pre prácu s pracovným tlakom v rozmedzí 3,0 až 5,0 bar, čo zaručuje stabilný a plynulý výdaj farby. Spotreba vzduchu dosahuje 325 l/min, čo znamená, že pre optimálny chod odporúčame použiť vzdušník s dostatočnou kapacitou nádrže. Priemer trysky 1,8 mm je ideálnym kompromisom pre širokú škálu lakov a základných nástrekov.
Pištoľ KRAFT&DELE KD2091 je kompatibilná s väčšinou akrylových, alkydových a syntetických lakov. Pri použití stenových alebo olejových farieb je nevyhnutné sledovať viskozitu (DIN s). Keďže ide o HVLP systém, hustšie farby (nad 130 DIN s) môžu dýzu upchať alebo spôsobiť tvorbu kvapiek a mapovania. V takom prípade je potrebné farbu riediť o 10 – 30 % podľa pokynov výrobcu farby, aby sa dosiahla správna tekutosť pre priemer trysky 1,8 mm.
Pre dlhý životnosť zariadenia je kľúčová dôkladná čistota. Po každom použití vyčistte dýzu a vnútorný kanál vhodným riedidlom, aby v nej nezostali zaschnuté zvyšky farby. Vždy používajte ochranné pomôcky, najmä respirátor a ochranné okuliare, vzhľadom na prácu s chemickými látkami a stlačeným vzduchom.
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Typ | Lakovacia pištoľ HVLP |
| Model | KD2091 |
| Značka | KRAFT&DELE |
| Objem nádrže | 750 ml |
| Pracovný tlak | 3,0 – 5,0 bar |
| Priemer trysky | 1,8 mm |
| Šírka prúdu | 160 – 230 mm |
| Spotreba vzduchu | 325 l/min |
Nastriekam touto pištoľou stenovú/olejovú farbu?
Áno, je to možné, avšak je potrebné riediť. Ak má farba viskozitu vyššiu ako 120–130 DIN(s), musíte ju riediť o 10 – 30 %, aby ste predišli upchatiu dýzy (1,8 mm) a zabránili tvorbe mapov alebo kvapiek na povrchu.
Aký vzdušník potrebujem pre túto pištoľ?
Keďže spotreba vzduchu je 325 l/min, odporúčame kompresor s dostatočným výkonom a pracovným tlakom v rozsahu 3,0 – 5,0 bar, aby ste udržali konštantný prúd farby bez výpadkov tlaku.
| Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý. |
Najpredávaniejšie
